Kamina südamikud

 Vali südamik tootja järgi

   kamin-norra-kvaliteet  kamin-norra-kvaliteetNorra kvaliteet

Kaminad – ladina keeles “caminos” – ahi.
Esialgset kaminat kasutati tulekoldena ruumi soojendamiseks ja valgustamiseks. Tänapäeva kamina funktsioonid on muutunud. Lahtise avaga kamina kasutegur on 5-15%.
Küttekaminad – terasplekist või malmist valmistatud kaminad (kütteseadmed), sageli klaasuksega. Iseloomulik on väike salvestusmass ja kütuse pidev lisamise vajadus.

Õhküttekaminad said populaarseks tänu kiirele valmimisajale ja paindlikule disainile. Enim on neist levinud malm- või terassüdamiku, kipsiplaadi ja villavooderdisega variandid. Selline kamin sobib peamiselt uude elamusse, kus on juba põhiküte olemas, samuti suvilatesse, kus käiakse harva ja sooja on saada vaja kiirelt. Et sellist kaminat tõhusamaks muuta, oleme asendanud kipskarkassi kivivooderdisega. Kui lisada kaminale õhupump ja -torustik, on võimalik sooja jaotada kogu hoonesse. On võimalus muuta selline kamin soojustsalvestavaks, projekteerides otsetõmbele lisaks salvestava lõõristiku. Õhküttekamina miinusteks on temperatuuri suur kõikumine, ruumi üle- soojenemine ja tule kustudes kiire ruumide jahenemine. Võrreldes ahjuga tuleb arvestada suure puude kuluga. Tihtipeale soovitavad kaupmehed suurema võimsusega südamikke, millel on õhku reguleerides põlemisajad põhjendamatult pikaks aetud. Vinduv tuli pigitab korstna väga kiiresti ja võib lõppeda pigitunud korstna põlengu või tulekahjuga. Levinud on trend, et sellise kamina ehitus tellitakse üldehitajatelt. Näiliselt saavad nad sellega ka hästi hakkama, kuid eirates tihti tuleohutusnõudeid ja kasutades selleks tööks mittevastavaid materjale, luuakse tuleohtlik olukord.

Õhk tuleks kaminasse tuua nii nagu esimesel pildil ja soovitatavalt mitte kunagi nii nagu teisel pildil!

image001