Valmiskaminad

SVT Balti - Elava tule soojus
  Edilkamin

Sügav kummardus elektripirni leiutajale Edissonile, kuid veelgi sügavam meie kaugetele esivanematele, kes tõid meile elava tule. Kes suudaks istuda Valmiskamin - BROSELEY FIRES Ltd. Ingl. - Fireballtunde laualampi silmitsedes. Küll aga on mõnus jälgida võbelevat küünlaleeki või veelgi parem, juua head veini vaikselt praksuva kamina ees. Et “Kamin on kodu süda,” seda meelt oleme me kõik.

Kamin kodus on muutumas üha populaarsemaks. On nii tore vaiksel õhtul vaadata elusat tuld  ja puhata raskest tööpäevast.

Õiget kaminat leida aga pole lihtne, sest kaminate valik on väga suur. Enne kauplusesse minekut võiks ise väikese kodutöö ära teha. Tuleks endale kõigepealt selgeks teha: mille jaoks kaminat vaja on? Mõnus,kodune kamin on tähtis, sest lisaks ilusale leegile ja sisustuselemendile, oodatakse korralikult kaminalt samuti ka sooja akumuleerumist. Kaminaprojekti tegemine on mahukas töö, sellest võtavad osa müüja, sisekujundaja, projektijuht ning kaminameister.Ka korterisse ning valmismajja on kaminat võimalik paigaldada, kuigi ka siin on mitmesuguseid asjaolusid millega tuleks arvestada.Tunduvalt kergem ja tolmuvabam on valmis kaminat või kaminasüdamiku paigaldada siis, kui on juba olemas sobivate mõõtmetega korstnalõõr, parima tulemuse annab korsten – pikkusega 4 m ning läbimõõt 200 mm.Korstna diameeter määrab paljuski ära, millist kaminat võib kasutada. Nt. lahtise tulekoldega kaminaid ei ole võimalik ehitada väikese mõõduga korstnalõõri sisse.Uuemates majades on reeglina juba arvestatud kaminapaigalduse võimalusega, ehk siis korterisse on paigaldatud moodulkorsten.Samuti on vanemate korterelamute ülemiste korruste korteriomanikel võimalus paigaldada kamina tarvis roostevaba moodulkorsten. Üldiselt sobivad korterelamusse suurem osa kaminaid, ahjud aga oma koguka massi pärast aga mitte. Sellepärast sobib korterisse lisakütteallikana kerge valmiskamin, sest põranda kandetalad ei pea ahju raskusele vastu. Kaminaga kütmisel on toaõhk mahedam ning mõnusam.

Pange paika kamina eelarve ja otstarve  ning külastage meie salongi!