Jotul

jotul-logo                        Vaata tootja kodulehte

F – 3 TDf3_td_prod_pop

 
Köetav pind: 100 m2
Soojusvõimsus: 3,2-9,0 kw
Kasutegur: 70%
Kaal: 124 kg
Mõõdud (H*L*P): 707*577*484
Värv katte: must mattF – 3 tehnilised andmed: topelt seintega kolle, ukseklaasi mittetahmumine, pikaajaline põlemine, kõrge kasutegur.Jøtul 3 on Jøtul kaminahju perekonna väikevend.Kaminahi on ka mööbliese. Tänu oma kompaktsusele on teda väga mugav paigaldada. Enamikul Jøtul 3 mudeleist on õhukamber , mis võimaldab puhta põlemise. Ukse võib kergesti ära võtta ja vajadusel asendada sädemepüüdjaga (lisavarustus).JØTUL-i küttekollete suured klaasuksed võimaldavad teil imetleda leeke.Isegi suletud ustega ei jää te ilma kaminamõnudest.

F – 8 TDvf8_bp_int_01_pop

 
Köetav pind: 130 m2
Soojusvõimsus: 3,9-12,0 kw
Kasutegur: 70%
Kaal: 141 kg
Mõõdud (H*L*P): 760*665*430*
Värv katte: must mattJøtul 8 on kauni ja omapärase välimusega, mida iseloomustavad pehmed jooned. Tore suure klaasuksega kaminahi annab Teile nii õige kaminameeleolu kui ka meeldivalt sooja. Jøtul 8 on keskmise suurusega kaminahi, mille võib paigaldada põrandale või madalale alusele.  Jøtul 8 ülaosa toimib peaaegu nagu soojendusplaat. Sellele võite asetada toidupaja või joogikannu, et neid soojas hoida. Korstnaga ühendus on võimalik kas tagant või kamina pealt otse üles.

JØTUL KAMINAD – PARIM KVALITEET MALMKOLLETE MAAILMAS.

Lase Jøtulil täita oma kodu soojusega. Oma sisemuses oleme moodsad koopaelanikud. Tuhandete aastate jooksul soojendasid meie esiemad ja -isad end leegitseva lõkke ees. Nagu paljud teised elate Te kiiret elu: maja, töö ja perekond vajavad kogu aeg Teie tähelepanu ja osalemist. Seepärast teate, kui tähtis on, et oleks võimalus hinge tõmmata. Paik, kus lõdvestuda ja lasta elul omasoodu minna, kohustused unustada ja ainult nautida: head raamatut, meeldivat muusikat, lähedaste inimestega koos olemist. See paik on kamina ees. Kamin täidab nii Teid kui Teie kodu soojusega. Hankige endale stiilne kamin, kena kaminahi või tõeline puuküttega ahi. Ükskõik milline stiil Teie kodus valitseb, leiate sobiva Jøtuli toote. Kõikidele Jøtuli küttekolletele on ühine see, et nad annavad rahulikult ja meeldivalt sooja ja loovad koju hea atmosfääri. Jøtul kaminad – soojus hinges ja kehas. Maailmas tuntakse norralasi nii nende küttekollete kui ka suusaoskuste poolest. Norra vanasõna täielik versioon kõlab; “Norrakad sünnivad suusad jalas ja nad sigitatakse kaminatule valgel”. Üks rahvas, kes elab ühel maailma kõige külmemal maal, peab oma kaminate ja ahjude poolest kuulus olema!
Jøtul on tootnud malmist puuküttega küttekoldeid 1853. aastast – see on parim norra kvaliteet.
Kõrge kasutegur. Vanamoodne lahtine ,ehk avatud kamin kasutab ära ca 10% puidu põlemise energiast.Jøtuli malmküttekollete kasutegur on 70-80 %. Olenevalt kolde suurusest võib üks koldetäis puid anda 6-12 tundi sooja.JØTUL kaminat võib julgelt soovitada kui terve maja põhikütteallikat.
Kvaliteetne malm. Pikk uurimistöö ja toote pidev arendus on viinud parima kolde lahenduse ja materjali väljatöötamiseni. Jøtuli tööstuses on kasutusel kõige kaasaegsemad masinad vormi ja malmvalu jaoks.Siin kasutatav malm on parim materjal puiduga köetavate kollete jaoks, kuna talub kõrget temperatuuri.
Uurimine ja arendus. Jøtuli kaubamärk samastub hea disaini,suure efektiivsuse ja turvalisusega. Meie eesmärgiks on olla küttekollete tehnoloogia alal maailma tipptasemel ja me oleme pioneerid protsessis, mis puudutab malmkollete emailiga katmist. Lühidalt tähendab see, seda et soovime arendada ja toota küttekoldeid, mis on kõrge efektiivsusega, ökonoomsed ning milles põlemine toimub võimalikult puhtalt.
Puhas põlemine. Puhta põlemise saavutamiseks kasutab Jøtul kahte põhimõtet : katalüsaatoreid ja õhukambreid. Mõlemad tehnikad on välja arendatud selleks, et vähendada korstnast õhku paiskuvate jääkosakeste hulka. Õhukambrisse juhitakse põlemiskambrist (kolde taga asuvast õhuavast) lisahapniku, mis käivitab põlemiskambri leegist tuleva suitsu sekundaarpõlemise (nimetat. cb). Katalüsaator puhastab gaasid jääkosakestest enne suitsulõõri jõudmist.
Müügivõrk. Jøtul on Norra suurim malmküttekollete valmistaja. Eksport moodustab ca 50% kogu toodangust.Jøtulil on tütarfirmad Prantsusmaal ja USA-s, mujal maailmas esindavad meid iseseisvad kohalikud edasimüüad.(rohkem kui kahekümnes riigis.)See teeb ligemale 100 000 kaminat iga aasta.
Eestis on Jøtuli toodete ametlikuks esindajaks Raidkivi OÜ.
ISO 9001. Jøtuli toodetel on malmküttekollete arendamise, tootmise ja müügi alal NS-EN ISO 9001 kvaliteedisertifikaat. Jøtul firma asub Kräkerøys Fredrikstadi lähedal. Jøtul on suur ümbertöötlusettevõte, kus peamiseks toormeks on vanaraud ja -teras. Sulatusprotsessis kasutatakse reostusvaba elektrienergiat.
Alati puhas klaas. Kõikides Jøtul kaminates kasutatakse nn. “topptrekk” süsteemi, mis tekitab klaasuste siseküljele õhukardina ja võimaldab puhta klaasiga kütmise. Kaminat võib kütta nii lahtiste kui ka kinniste ustega.Tänu klaasustele võite jätta kamina põlema kindlas teadmises, et sädemed ei põhjusta tulekahju.